Müşterilerimizden Resimler
Sıkça Sorulan Sorular
İADE ŞARTLARI ?

ceyizci.com üzerinden yapılan satış işlemleri, "Uzaktan Satışlar" sınıfına girer Satın alınan ürünlerin iadesi konusundaki hususlar da bu Kanun ve Yönetmeliğin kapsamında değerlendirilmelidir. İade işlemlerinin doğru bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için, Müşteri, siparişi kendisine teslim edildiği anda kargo yetkilisi ile gönderiyi kontrol etmeli, kargo paketinde ya da ambalajında herhangi bir çatlama, kırılma, bozulma, kutunun açılması ya da ezilme durumu varsa, ürünü teslim almadan iade etmelidir. Ürünü teslim aldıktan sonra, kargo tarafından, ürüne zarar verildiği iddiasıyla yapılan iade talepleri kabul edilmeyecektir.

Cayma Hakkının Kullanılması

"Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir neden göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden vazgeçme hakkına sahiptir." (Madde 8). Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 7 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.

Vazgeçme hakkından faydalanabilmek için ;

İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren 7 günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir. Elektronik ürünlerinde, ürünün kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan stickerlarin ya da ceyizci.com bandının yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade kabul edilmemektedir.

Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir.

Müşteri, ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz.

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallarda cayma hakkı sözkonusu değildir.

ceyizci.com ?dan, üretici veya ithalatçı firmanın memnuniyet garantili iade ürün alan müşterilerimiz, iadelerini ürünün içinden çıkan "para iade formunu doldurup gerekli evrakları hazırlayarak, varsa firmanın iade merkezine götürecek veya kargo ile gönderecektir." Firmanın iade merkezi belirtilen süre zarfında müşteriye paranın tamamını banka hesabına yatıracaktır.

Ayıplı Malın İadesi: Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu'na göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir." (Madde 4).

Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;

Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer.

Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.

Ayıplı Mal bildiriminde, servis istasyonları, veya ürünün ithalatçısı veya imalatçısı tarafından düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.

İade Süresi: ceyizci.com, yukarıda belirtilen şartların yerine getirilmesi durumunda, iade edilen ürünlerin bedelini, cayma hakkı veya ayıplı mal bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on gün içinde iade eder. Eğer ki mal ayıplı ise ve müşteri de ödemeyi banka havalesi veya eft ile yaptıysa, makbuzu tarafımıza faks veya e-mail ile ulaştırması halinde, havale/eft ücreti de iadeye eklenerek hesabına yatırılır.

Kargo Ücreti: Cayma Hakkı kullanılarak iade edilen ürünler için kargo masrafı müşteriye aittir. Ayıplı malların iadesinde ise, müşterilerimiz, ürünü, karşı ödemeli olarak gönderebilirler. Karşı ödemeli gönderileri, size en yakın aras Kargo şubesinden yapabilirsiniz. Bu gönderilerde, sözleşme numaramızı belirtmeniz gerekmektedir. Sözleşme numaramız, 000000 şeklindedir.

SATIŞ VE GARANTİ ŞARTLARI NELERDİR?

SATIŞ VE GARANTİ ŞARTLARI
1. Ceyizci.com'dan 18 yaşından küçük kişiler alışveriş yapamazlar. Yurtdışına satışımız yoktur.

2. Ceyizci.com'dan kapıda ödeme(tek çekim kradi kartı yada peşin ödeme) ya da banka havalesi/eft ile alışveriş yapılabilir, bunların dışındaki ödeme yöntemleri kabul edilmez. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır.

3. Ceyizci.com siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir.

4. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Ceyizci.com sorumlu değildir.

5. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

6. Ceyizci.com kalite yönetim sistemi kuralınca stoğuna giren ürünleri çeşitli kalite kontrolünden geçirmektedir. Sadece internet üzerinden yapılan satışlarda,müşteri memnuniyetini en üstte tutmak için,ürüne ciddi kalite son kontrol yaparak ürünü sevk etmektedir. Ürünün sadece orijinal ambalajı dahi bozuk olsa sevk etmemekte, yenisini sipariş etmektedir. Bu durumda size telefon, e-mail ile bilgi verilerek tedarik sürecine bağlı en fazla 3-7 iş günü içerisinde yenisini kargoya verecektir. Almak istediğiniz ürünün son kontrolünde neler olduğunu öğrenmek isterseniz [email protected] adresine e-mail atmanız yeterlidir.

7. Ceyizci.com'un sattığı ürünler için listeler her gün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler Ceyizci.com?un ve teminci kuruluşların stoklarında tükenmiş olabilirler. Böyle durumlarda da ilgili bölümümüz tarafından size e-mail ile bilgi veriliri Ceyizci.com?dan kaynaklı teminsizlik nedeni ile iade de, ödeme banka havalesi veya eft ile yapıldıysa, makbuzu tarafımıza faks veya e-mail ile ulaştırmanız halinde, havale/eft ücreti de iadeye eklenerek hesabınıza yatırılır.

8. Ceyizci.com internet sitesinde bulunan tüm ürünlerini mevcut merkez ve şube mağazalarda perakende olarak satmaktadır. Ürünlerin bir çoğu stoklarında ve deposunda bulunmaktadır. Stoklarımızda bulunan siparişleriniz 1-3 iş günü içerisinde, stokta olmayan ürünler ise tedarik edilerek 3-7 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir. Size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda [email protected]'a yazarak, durum Ceyizci.com?a bildirebilirsiniz. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden: Ceyizci.com her ne kadar emniyetli ve yılların tecrübesiyle paketleme yapsa da özellikle cam ve zücaciye grubu ürünlerinizde lütfen paketi kargo personelinin yanında açarak kontrol ediniz. Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 0.224 220 18 36 numaralı telefona fakslanıp durum [email protected]'a bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. Ceyizci.com sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

9. Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz. İade Şartlarını Lütfen Okuyunuz.

10. Ceyizci.com'dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

Lütfen Dikkat
Arıza nedeniyle, ürünü tarafımıza göndermeniz gerektiğinde kargo ücreti göndericiye aittir, karşı ödemeli arızalı ürün gönderileri kabul edilmeyecektir. Ürün tamir edildiğinde veya değişimi yapıldığında; ürün, tarafımızdan size ücretsiz olarak gönderilir

Garanti Şartları
Ceyizci.com'da satılan tüm ürünler üretici veya ithalatçı firmaların garantisi altındadır. Her markanın kendi garanti koşulları geçerlidir.

GİZLİLİK POLİTİKANIZ NELERDİR.

www.ceyizci.com sitesi olarak, kayıtlı kullanıcılarımıza daha güvenli bir internet ortamı sağlamayı ilke edindik. Bu sebepten dolayı, üyelerimizin kendilerini daha rahat hissetmeleri için onlara çeşitli gizlilik hakları tanıdık. ceyizci.com üyelerinin, sahip oldukları bu haklar, aşağıda sıralanmıştır:

1. Elektronik posta adresiniz hiçbir gerekçe ile başka kuruluşlara dağıtılmayacak ve reklam, tanıtım, pazarlama yapmak amacıyla kullanılmayacaktır.

2. Bize verdiğiniz üyelik bilgileri ve kişisel bilgiler, sizin onayınız dışında diğer üyelere açılmayacaktır. Ancak bu bilgiler, ceyizci.com sitesinin kendi bünyesinde müşteri profili belirlemek amacıyla kullanılacaktır.

3. Sisteme girdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve bunları sadece siz değiştirebilirsiniz. Bir başka üyenin sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

4. Kayıt esnasında sizden istenen kişisel bilgilerden, zorunlu olanlar hariç, istediklerinizi kendi insiyatifiniz dahilinde bize bildirebilirsiniz. Bize vermeyi tercih etmeyeceğiniz bilgiler varsa, bu alanları doldurmak veya işaretlemek zorunda değilsiniz.

5. üyelerimizin şifreleri kendilerine aittir 2 şahısların kullanması halinde ceyizci.com sorumlu degildir..

 


Bu ilkeler ile kişisel haklarınız bizim tarafımızdan teminat altına alınmıştır.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4