Müşterilerimizden Resimler
Çeyiz

Çeyiz, Türk Kültüründe evlenenecek kızın evliliğe maddi katkıları olarak adlandırılır.

Geleneksel olarak ise "çeyiz" denilen şeyler el emeğı ile üretilmiş halılar, dikiş-nakışlar, yastıklar, yorganlar, havlular vs. gibi ev eşyalarıdır.

Bu eşyalar kız daha evlenecek yaşa varmamışken biriktirilmeye başlanır ve evlenene kadar tamamlanır.

Günümüzde çeyiz denilince içeriği eskiye göre değişmiştir. Yine el işi ürünler olsa da çeyizlere artık elektronik , eşyalar ve tabak , çanak denilecek mutfak eşyaları da çeyizlik sayılmaktadır.

Bir çeyiz listesi üzerinden nelerin artık çeyiz veya çeyizlik sayıldığını görebiliriz. 

Çeyiz Ev Tekstili Ürünleri; Çeyiz SandıklarıYatak ÖrtüsüNevresim Takımı Pike Takımı , Battaniye , Uyku Seti , Masa Örtüsü (Davet Sofrası için) – Kumaş PeçetelerMasa Örtüsü (Günlük Kullanım için)Bornoz TakımıHavlu Takımı , Yorgan ve Yastık , Banyo Seti ( Paspas, klozet takımı, duş perdesi vs.) , Hurçlar , Salon için örtü takımı (Zigon, fiskos sehpalarda örtü kullanmak isteyenler için) , Mutfak için örtü takımı ( Dolapların içine örtü yerine muşamba da kestirebilirsiniz) , Mutfak Önlüğü , Mutfak Eldiveni, fırın tutacağı , Kurulama bezleri (Mutfak Havlusu) , Kırlentler , El Emeği Göz Nuru İşler (Yemeniler, banyo lifleri, patikler, dantel örtüler, havlular, yatak örtüsü, pike takımları mutfak örtüleri vs)

Bu eşyalar dışında neler günümüzde çeyiz listesinde olmalı >>>

İlgili Ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4