genel

Nişan Hazırlığı

Ailelerin tanışması , kız isteme ve söz kesme merasiminden sonra Nişan Hazırlığı başlamaktadır. Nişan kız evinde aile arasında veya bir salon tutularak eş , dost , akraba ile yapılabilmektedir.Nişanın nasıl ve nerede yapılacağı gelinin giyeceği kıyafeti , ikramları verilecek ufak hediyeleri belirlemektedir.

Nişan Hazırlıkları nişan alışverişi ile başlamaktadır. Erkek tarafı ile kız tarafı alışverişe çıkarak karşılıklı olarak birbirlerine nişanlıklarını almaktadır.

 

Nişan Alışverişinde Geline Neler Alınır ? 

Nişan öncesi alışverişe çıkan kız ve erkek tarafının büyükleri gelin – damat ile birlikte nişanlık bohçalara konulmak üzere nişanlık ürünler alırlar.

Alışverişte Geline ; Alyans , Tek taş , Nişanda Giyeceği Elbise , Çorap , Ayakkabı , Terlik , İç Çamaşırı , Gecelik ,

Gecelik Takımı , Makyaj Sandığı , Makyaj Malzemesi , Bir Takım Gündelik Kıyafet , Çanta , Nişan Tepsisi

Havlu Bohça Takımı , Seccade Takımları , Gelin Nişan Sandığı , Nişan kelepçesi veya düğünde takılacak olan takılar

alışverişte geline alınır. Geline daha önce kayınvalidesinin hazırladığı dantelli Havlular , yelekler , çetikler , dantelli nevresim takımı yine nişan bohçaları ile gelin hanıma verilir.

 

Nişan Alışverişinde Damada Ne Alınır ?

Nişan Alışverişinde Damada ; Nişanlık Takım Elbise , Ayakkabı , Çorap , Kol Saati , Cüzdan , Alyans , Kemer  Makyaj Kutusu içine konulacak parfüm , tıraş malzemeleri , iç çamaşırı , Havlu Bohça Takımı , terlik , gömlek , kravat Eşofman Takımı alınması gereken en temel nişanlıklardır. Nişan da alınan nişanlıkların kalitesi , markası veya alınması gereken ürünler ailelerin ekonomik durumuna ve yaşadıkları şehirdeki örf ve adetlerine göre değişmektedir.

Nişan Bohçaları içlerine saten veya kadife bohçalar serilen Nişan Sandıklarına yerleştirilerek özel bir paket haline getirilir. Nişan Sandıkları tüller ile süslenerek üzerine çiçekler veya nazar boncukları takılır. Nişan Bohçaları nişan merasiminde veya sonrasında aileler birbirlerine de verebilirler.

Nişanlık ürünlerinizi online olarak www.ceyizci.com çeyiz sitemizden kapıda ödeme veya kredi kartına taksitli olarak ücretsiz kargo hizmetimiz ile adrese teslim satın alabilirsiniz.

Çeyiz sitemizde satışını yaptığımız bütün ürünlerimiz faturalı ve garantili olup %100 müşteri memnuniyeti ile satılmaktadır.

Ücretsiz kargo fırsatı ile 1 hafta içinde Nişan Hazırlığı adrese teslim! Aklınıza gelen tüm eşyalar için farklı mağazalar gezmenize gerek yok.Yatak örtüsünde aradığınız kaliteyi ceyizci.com ‘un yatak örtülerinde bulacaksınız.Sizler için seçtiğimiz yatak örtüleri yatak odanıza apayrı bir hava katacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir