Çeyiz Listesi
Dantel pike takımı : pike takımında renk seçerken muhtemel yatak odası mobilyalarınızın renklerini dikkate alın,bu sene revaçta olan pike takımı renkleri gümüş gri,bal köpüğü,lila,mürdüm,fuşya,elma yeşili,siyahtır..

Dantel mutfak takımı : masa örtüsü,perdeler,farbela,buzdolabı örtüsü,12 adet peçete,fırın örtüsü gibi parçalardan oluşur,mutfak takımını nakışlı isterseniz muhtemel mutfak dolaplarınızın rengini dikkate alın,son zamanlarda lila,pembe,gümüş simli ve sarı simli tonlardaki mutfak takımlarına talep olmaktadır..

Yatak örtüsü : eskiden dantelden,kanaviçeden,rahibe işinden yapılan yatak örtülerinin günümüz dünyasında çok uzun zaman ve emek gerektirmesi sebebiyle daha çok hazır olarak nakış,pullu nakış,lase,taş gibi işçiliklerle süslenmesiyle yapılan yatak örtüleri almıştır..çok daha gösterişli olan günümüzdeki yatak örtüleri , ihtişamlarıyla göz kamaştırmaktadır.. 

Dantel nevresim takımı : diğer adıyla karyola takımı,nevresim( yorgan ) ,çarşaf ve 2 yastıktan oluşmaktadır..çeyiz için kış günlerinde ihtiyaçtır.beyaz akfil kumaş üzerine beyaz floş dantel pikolanarak elde edilir,aynı zamanda pike gibi renkli kumaşlarla ve nakışlarlada süslenebilir..

Çarşaf takımı : çeyizlerde isteğe bağlı olarak belirli sayılarda çarşaf takımlarıda yapılabilir,fazla sayıda yapacak olanlar,farklı renklerde ve nakış modelleriyle çeyizini çeşitlendirebilir..çarşaf takımları genellikle eve gelen misafir için düşünülür..

Yük örtüsü : eğer çeyizinizle süsleyeceğiniz bir yüklüğünüz varsa bir yük örtüsüne ihtiyacınız olacaktır.genellikle beyaz akfil ucuna beyaz dantel piko yapılarak elde edilir..

Sandık örtüsü : çeyiz sandığınızı süslemek için kullanılan beyaz kumaş üzerine iki tarafı dantelli bir çeyiz malzemesidir..

Seccade : kişiden kişiye değişmek üzere istediğiniz sayıda,modelde ve renkte seccade hazırlayabilirsiniz..Seccadeler genellikle kanaviçe,nakış,dantel,iğne oyası gibi elişi çeşitleriyle süslenerek elde edilir..

Havlu : istediğiniz sayıda ve modelde yapabilirsiniz,havlular dantelli,kanaviçeli,iğne oyalı,mekik oyalı,nakışlı,pullu nakışlı olmak üzere farklı özelliklerde yapılabilir.. 

Ana hatlarıyla ve aklımıza geldiğince çeyiz listesi bu şekildedir.
Bu ürünlerin bir çoğunu ceyizci sitemizden bulabilirsiniz..


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır